HOME
ZarządCzłonkowieSzkoleniaForum LiteraturaKontakt
 
  Strona główna >>                                    Z Anitour'em  

Drodzy Przyjaciele Mostowcy i Przyjaciele Mostów.

Szanowni Państwo!


W 2015 roku powstało Stowarzyszenie „Wyprawy Mostowe”. Jego założycielami byli uczestnicy wielu Wypraw Mostowych organizowanych od 1991 roku przez Profesora Kazimierza FLAGĘ początkowo we współpracy z Politechniką Krakowską a następnie również z Biurem Turystycznym ANITOUR Franciszek Brodzki z Czechowic Dziedzic. Historię tych Wypraw mogą Państwo prześledzić na stronie www.wyprawymostowe.pl

Początkowo Wyprawy organizowane dla środowiska krakowskiego z biegiem lat rozszerzały krąg uczestników na inne regiony. Dziś uczestnicy Wypraw pochodzą z obszaru całej Polski. Upoważnia nas to do zwrócenia się do Państwa jako oddziałów regionalnych Związku Mostowców Rzeczpospolitej Polski z informacją o planowanych tegorocznych Wyprawach z prośbą o rozpropagowanie ich w Państwa środowisku jako że specjalnie zależy nam na dużym udziale mostowców w naszych Wyprawach.

Z dużą mocą zaznaczamy że są to Wyprawy a nie wycieczki, gdyż ich program w dużym stopniu podporządkowany jest zwiedzaniu obiektów mostowych zarówno historycznych jak i tych które stanowią dziś czołowe osiągnięcia mostownictwa a również tych przeciętnych dających obraz stanu mostownictwa w odwiedzanych krajach.  Oczywiście tej części merytorycznej towarzyszy zawsze bogaty program turystyczny i towarzyski. Co roku Stowarzyszenie stara się o zorganizowanie dwóch Wypraw - jednej europejskiej (w tym roku będzie to już XXIV) i drugiej Światowej (w tym roku XI).

Program XXIV Europejskiej Wyprawy Mostowej poprowadziliśmy przez dwa bliskie a jednak mało znane, choć bardzo ciekawe kraje będące naszymi sąsiadami – SŁOWACJĘ i CZECHY. Jest to również wynik ubiegłorocznej Wyprawy na Białoruś – która mimo początkowych wahań okazała się niezwykle ciekawa poznawczo. Dlatego chcemy pokazać te dwa kraje w całej ich różnorodności przyrodniczej i historycznej a także przedstawić ich wcale niemały dorobek mostowy.

Program XI Światowej Wyprawy poprowadziliśmy do egzotycznej kulturowo i bogatej mostowo JAPONII. Oprócz Tokio, Fudżi, Hiroszimy, Kioto, paru innych miast i wielu ciekawych obiektów mostowych tworzących historię mostownictw XX wieku najważniejszym punktem dla nas mostowców będzie wizyta na najdłuższym moście wiszącym świata – moście AKASHI.

Chcąc dotrzeć z informacją o tych Wyprawach do jak najszerszego grona mostowców zwracamy się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie w Państwa środowisku o tych Wyprawach których programy znajdą Państwo w załączniku. Ewentualne dodatkowe informacje i zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy biuro@wyprawymostowe.pl lub do Franciszka Brodzkiego tel. kom. 601475120.     

Poniżej linki do informacji o tegorocznych Wyprawach Mostowych organizowanych przez Stowarzyszenie Wyprawy Mostowe – (prof. K. Flaga), Warszawski oraz Krakowski Oddział Związku Mostowców RP.

W tym roku mamy następujące plany:
 • JAPONIA ->>> 17.10 – 28.10 Stowarzyszenie WYPRAWY MOSTOWE (Prof. Kazimierz Flaga) - program zaktualizowany
 • SŁOWACJA – CZECHY nieznani sąsiedzi ->>> 30.06 – 15.07 Stowarzyszenie WYPRAWY MOSTOWE (Prof. Kazimierz Flaga) - program zaktualizowany
 • SKANDYNAWIA – LOFOTY – PRZYLĄDEK PÓŁNOCNY – FINLANDIA - SZTOKHOLM ->>> 23.07 – 04.08 Krakowski Oddział Związku Mostowców RP (mgr inż. Grażyna Czopek)
 • POŁUDNIOWA HISZPANIA – ANDORA – MOST MILLAU - >>> 22.09 – 01.10 Krakowski Oddział Związku Mostowców RP (mgr inż. Maria Burmer)
 • RUMUNIA - MOŁDAWIA ->>> 10.06 – 23.06 Warszawski Oddział Związku Mostowców RP (mgr inż. Włodzimierz Bielski) program zostanie przesłany wkrótce.  Programy tych Wypraw znajdą Państwo w załącznikach.

  Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nimi i rozważenie wzięcia udziału w kolejnej Wyprawie. Chętnych proszę o informację do końca lutego

  Życzę miłej lektury, pozdrawiam

  Franciszek Brodzki

  tel./fax (+48) 32 215 52 25
  kom +48 605 949 350
  biuro@anitour.pl